Wytrzymały, elegancki i ciężki: to cechy związane z kamieniem, które utorowały drogę dla samoprzylepnego laminatu z efektem kamienia. Na długo przed nowoczesnymi czasami, kamień był podstawowym elementem w prostych domach i wspaniałych budowlach. Niezależnie od tego, czy mowa o piramidach w Egipcie, czy posągach na Wyspie Wielkanocnej, ludzie bardzo wcześnie dostrzegli imponujące piękno tego materiału, przetwarzając różne rodzaje kamienia. Każdy rodzaj kamienia ma swoją własną barwę, strukturę i skład. Jednak wszystkie kamienie mają jedną wspólną cechę: są masywne i ciężkie.
Rodzaje kamienia jako laminat samoprzylepny
Pomysł na laminat z efektem kamienia.
Wspaniałe dzieła sztuki stawiają liczne zagadki, jak zostały stworzone z dostępnych wówczas zasobów. Nawet dzisiejsza mechanizacja nie zmienia faktu, że elementy kamienne są trudne w obróbce. Cena kamienia zależy od jego dostępności i procesu obróbki. To może sumować się do niewiarygodnych kwot, co skłania do poszukiwania prostych alternatyw. Projektowanie samoprzylepnego laminatu z efektem kamienia oferuje rozwiązanie. Jednak nie tylko wygląd odgrywa rolę, ale również powierzchnia dotykowa powinna jak najwierniej odwzorowywać kamień. W porównaniu do naturalnego kamienia, laminat jest mobilny, lekki i elastyczny, co pozwala każdemu osiągnąć wygląd kamienia. Jeśli chodzi o kolor lub strukturę w efekcie kamienia, nie ma ograniczeń w podłogach z efektem kamienia, ponieważ teraz każdy styl można reinterpretować lub prezentować w klasyczny sposób.
Samoprzylepny laminat z efektem kamienia w delikatnym wariancie marmuru
Do dziś marmur można znaleźć na podłogach i ścianach wielu dużych budynków. Niewiele osób wie, że jest to w rzeczywistości samoprzylepny laminat z efektem kamienia. Dzięki samoprzylepnej warstwie z tyłu, laminat oferuje praktyczną i niedrogą alternatywę przy montażu. Każdy rodzaj marmuru może być odwzorowany jako laminat marmurowy, taki jak Bianco Carrara (biały marmur) lub Marron Emperator (brązowy marmur).
Ciemny łupek na laminacie z efektem kamienia
W naturze łupek występuje zazwyczaj tylko w odcieniach ciemnej szarości do czerni. Jednak dzięki imitacji łupka możliwe są inne opcje kolorystyczne, takie jak beż czy brąz. Charakterystyczne linie pęknięć w łupku są również obecne w laminacie z efektem kamienia i podkreślają wykończenie powierzchni z jej dotykowymi elementami. Dzięki temu łupkowy wygląd jest szczególnie realistyczny. Przykład po prawej stronie pokazuje inną kombinację kolorów, od ciemnoszarego do brązowego.